Моуриньо за един от головете на Рома: Можеш само да се усмихнеш

Авторът на четвъртия гол за Рома вчера срещу ЦСКА - София Джанлука Манчини се е разписал, защото не е послушал указанието на старши треньора Жозе Моуриньо да си стои в защита. Това стана ясно от публикация в инстаграм профила на португалския специалист.

Джанлука Манчини: Можехме да избегнем допуснатия гол, имаше конфронтация помежду ни

Снимката показва как играчите на Рома, и Манчини в това число тичат към тъчлинията, за да поздравят Моуриньо, който се смее. Отдолу специалистът е постнал следния текст: "Когато играч ви моли да отиде пред вратата на съперника при ъглов удар, а ти му казваш: “Не”. И той все пак отива и вкарва. Можеш само да се усмихнеш".

Оказва се, че бранителят се е направил, че не чува как Моуриньо му казва “не”. Ситуацията се разиграва в 81-ата минута при резултат 3:1 за “джалоросите”. Все пак португалското треньорско светило не му се карал, а намерил начин да се пошегува. Може би защото тимът му спечели с 5:1 на старта на група С в турнира Лига на Конференциите. Самият футболист призна след мача, че не се е съобразил с указанията, но пък признава, че отборът има накъде да се подобрява. Българският отбор поведе с 1:0 с попадение на Греъм Кери, но след това във вратата на Густаво Бусато паднаха пет топки.