Брилянтно начало и тежък разгром за ЦСКА - София в Рим

ЦСКА - София стартира с тежко поражение участието си в груповата фаза на Лига на конференциите, след като падна с 1:5 от Рома в Рим.

Червените започнаха ударно двубоя и поведоха с 1:0 след попадение на Греъм Кери в 10-ата минута. Римските вълци обърнаха до почивката с точни изстрели на Лоренцо Пелегрини и Ел Шарауи.

През втората част италианците нанизаха нови три гола чрез Пелегрини (62), Джанлука Манчини (82) и Тами Ейбрахам (84).

За разгрома спомогна и изгонването на Яник Вилдсхут в 80-ата минута, когато спря опасна контраатака на домакините.

15 Рома - ЦСКА - София

Наставникът на червените Стойчо Младенов имаше доста кадрови проблеми за този двубой и не можеше да разчита на много контузени и наказани футболисти. В тяхно отсъствие шанс за изява получиха новите попълнения Мухар, Лам и Кръстев. В отбрана започна Гълъбов.

Нашият тим започна добре срещата и в 4-ата минута Лам пробва шут от 16-17 метра, който излезе в аут.

В 10-ата минута напористата игра на българския отбор бе материализирана от Кери. Ирландецът се възползва от пас отляво на Вилдсхут, преодоля с поемане няколко бранители и след страхотен шут под гредата не остави шанс на Патрисио за 1:0.

Рома отговори с добро положение минута по-късно, но Ел Шарауи стреля с глава в аут.

В 17-ата минута Йомов допусна грешка, позволявайки на Шомуродов да му отнеме топката и да излезе очи в очи с Бусато, но стражът на червените спаси шута на нападателя.

В 24-ата минута ЦСКА - София се възползва от грешка на Смолинг, разигра добре топката в предни позиции и Кръстев шутира, но Патрисио спаси.

Минута по-късно атака на римските вълци отдясно завърши с подаване към Пелегрини, който овладя на границата на наказателното поле и след фалцов параболичен шут с десния крак не остави шанс на Бусато - 1:1.

Рома осъществи пълен обрат чрез Ел Шарауи в 38-ата минута. Халфът се възползва от неразбирателство в отбраната на червените, получи пред границата на наказателното поле и с изстрел до дясната греда направи 2:1.

Малко преди края на редовното време за първата част италианците пропуснаха да вкарат трети гол. Шомуродов излезе сам срещу Бусато, но стражът на ЦСКА - София го затвори добре и спаси удара.

Червените отговориха с шут на Мухар в 45-ата минута, който рикошира в крак на бранител и профуча опасно близо покрай лявата греда.

Втората част започна с изстрел на Лам, а в 55-ата минута същото стори и Мухар, но и в двата случая Патрисио улови.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Рома реализира за трети път с първата си по-опасна атака за втората част. Ел Шарауи намери отляво Калафиори, който нахлу опасно до аутлинията на 6-7 метра от вратата на червените и върна към Пелегрини, който не уцели добре топката от близка дистанция, но все пак тя влезе в мрежата на Бусато.

В 76-ата минута резервата Баи получи отдясно и шутира силно, но над напречната греда. Четири минути по-късно Вилдсхут спря контраатака на вълците с нарушение срещу Перез и бе изгонен с втори жълт картон.

В 82-ата минута Рома поведе с 4:1. Смоулинг нацели лявата греда след центриране отляво, а при добавката Манчини нямаше как да сбърка. Секунди по-късно Шомуродов направи сериозен пропуск, шутирайки в дясната греда очи в очи с Бусато.

По-точен мерник показа резервата Тами Ейбрахам в 84-ата минута, когато вкара за крайното 5:1.

РОМА - ЦСКА - СОФИЯ 5:1

0:1 Греъм Кери 10
1:1 Лоренцо Пелегрини 25
2:1 Ел Шарауи 38
3:1 Лоренцо Пелегрини 62
4:1 Джанлука Манчини 82
5:1 Тами Ейбрахам 84

РОМА: 1. Патрисио, 2. Карсдорп, 23. Манчини, 6. Смолинг, 13. Калафиори, 8. Вилар, 42. Диавара, 11. Перез, 7. Пелегрини, 92. Ел Шарауи, 14. Шомуродов

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 28. Гълъбов, 18. Мазику, 10. Йомов, 24. Мухар, 29. Лам, 30. Вилдсхут, 8. Кери, 14. Кръстев