Депай даде тон за разгром на Нидерландия над Черна гора

Нидерландия записа един от най-силните си мачове от началото на световните квалификации в група “G”. Лалетата пометоха с 4:0 Черна гора в сблъсък от 5-ия кръг в Айндховен. Мемфис Депай даде тон за мощната победа, вкарвайки първите два гола в 38-ата минута от дузпа и в 62-ата минута, а другите две попадения бяха на сметката на Жоржиньо Вайналдум в 70-ата и Коди Гакпо в 76-ата минута.

Нидерландия получи дузпа в своя полза в 36-ата минута, когато Тирел Маласия бе задържан в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Депай по безапелационен начин изпълни наказателния удар и откри резултата.

В 62-ата минута отново нападателят на Барселона удвои, след като при едно разбъркване в наказателното поле получи топката и с прекрасен изстрел не остави шансове на вратаря.

В 70-ата минута резултатът стана класически. Вайналдум получи прекрасен извеждащ пас от Бергюс и вкара за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Гакпо, който комбинира с Маласия и с диагонален удар извън наказателното поле отбеляза красив гол.

С този успех Нидерландия излезе на 2-ото място в групата с 10 точки. Черна гора пък се срина до 4-ото място със 7 точки. Водач е Турция с 11.