Норвегия и Нидерландия не се победиха в дебюта на Ван Гаал, Холанд отново бележи

Нидерландия завърши 1:1 в гостуването си на Норвегия в среща от световните квалификации за Катар 2022, което бе и дебют на Луис Ван Гаал, който за трети път се завърна начело на “лалетата”. Попаденията паднаха през първата част и бяха дело на Ерлинг Холанд в 20-ата минута за домакините и Дейви Клаасен в 37-ата за гостите. Този резултат оставя гостите в подножието на върха, където е Турция.Викингите пък са на четвърта позиция със седем точки.

Още в 4-ата минута младата звезда на световния футбол Ерлинг Холанд се оказа в отлична позиция, но се изнесе твърде вдясно и загуби ъгъл, за да стреля опасно по посока на вратата. Звездата на Борусия (Дортмунд) все пак откри резултата в 20-ата минута, когато топката първоначално бе изчистена след корнер, но защитниците на “лалетата” не се ориентираха добре при нейното връщане към наказателното поле, а нападателят я пое и отбеляза през отчаяния шпаган на Вирджил Ван Дайк.

Играчите на Нидерландия успяха да изравнят в 37-ата минута, когато Джорджиньо Вайналдум бе изведен отлично вдясно на ръба на засадата, а успоредното му подаване в наказателното поле бе засечено от Дейви Клаасен, който се разписа за 1:1.

През второто полувреме двата тима сякаш повече мислеха да не загубят и така и не успяха да създадат достатъчно в предни позиции, за да се доберат до положителен резултат.

Клаасен отправи отново отличен удар в 62-ата минута, но топката премина покрай десния стълб на Андре Хансен. Норвегия отговори в следващата атака, когато новото попълнение на Арсенал Мартин Йодегор изведе Холанд в отлична позиция, но изстрелът му срещна дясната греда на гостите. Това бе и най-чистото положение за един от двата тима през втората част.

В следващият си мач Нидерландия посреща Черна гора в събота, а скандинавците ще трябва да гостуват на Латвия.