Турция изпусна преднина от два гола срещу Черна гора

Отборите на Турция и Черна гора не излъчиха победител в срещата помежду си от група “G” на световните квалификации. Мачът в Истанбул приключи при резултат 2:2, но домакините могат много да съжаляват, че изпуснаха победаса, след като водеха с два гола.

Дженгиз Юндер откри резултата в полза на Турция още в 9-ата минута, а Юсюф Язичи удвои в 31-ата минута.

Черна гора обаче загатна, че няма да се даде лесно и върна един гол още преди края на първата част чрез Адам Марушич в 40-ата минута.

Голямата драма настъпи в 7-минутното добавено време, когато в последните секунди гостите се добраха и до равенството след гол на Ристо Радунович за крайното 2:2.

Въпреки това реми Турция запазва лидерската си позиция в групата с 8 точки. Черна гора заема 3-ото място със 7 точки, колкото имат и Нидерландия и Норвегия.