Историческо постижение! Клуб от Гибралтар ще играе в групите на Лигата на конференциите

Шампионът на Гибралтар Линкълн Ред Импс направи историческо постижение, ставайки първият клуб от държавата джудже, който ще играе в груповата фаза на турнир на УЕФА. Той се класира за групите на Лигата на конференциите, след като постигна драматична победа с 3:1 след продължения в реванша от плейофа срещу Рига. Първият мач в Латвия бе завършил 1:1 и така гибралтарците елиминираха своя съперник с общ резултат 4:2 в своя полза.

Иначе мачът не тръгна по най-добрия начин за домакините, които първи получиха гол в своята врата. Юри Вакулко откри резултата в 19-ата минута.

Линкълн обаче бързо се съвзе от шока и в 32-ата минута въстанови равенството чрез Лиъм Уокър от дузпа.

До края на редовното време обаче не паднаха повече попадения и така мачът отиде в продължения. Там домакините показаха страхотно желание и характер и изковаха историческата победа. Първо Рой Чиполина направи 2:1 в 105-ата минута, а в самия край на двубоя Киън Ронан подпечата успеха на своя тим за крайното 3:1.

Така Линкълн Ред Импс записа името си със златни букви в историята на гибралтарския футбол и със сигурност ще се надява да продължи със силните си изяви и в груповата фаза. Рига пък отпада безславно на крачка от мечтата.