ЧФР Клуж пощади първенеца на Гибралтар

ЧФР Клуж победи с 2:0 Линкълн Ред Импс и си осигури място в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще играе срещу Йънг Бойс. Головете вкараха Майк Сестор (18') и Рунар Сигурьонсон (58').

След изтеглянето на жребия очакванията бяха, че ЧФР Клуж няма да има никакви проблеми и ще спечели убедително още като гост. Румънският първенец действително стигна до победа с 2:1 в Гибралтар, но тя дойде с обрат след почивката, а преди това домакините поведоха и пропуснаха няколко чисти положения.

През уикенда ЧФР записа втори пореден успех в първенството и това даде възможност на старши треньора Мариус Шумудика да остави на пейката част от титулярите. Румънците имаха тотално надмощие през целия мач, но през първото полувреме вкараха само един гол. Негов автор стана защитникът Майк Сестор след асистенция на Рунар Сигурьонсон.

Второто полувреме беше доста скучно. ЧФР намали темпото, но въпреки това сравнително бързо вкара второ попадение и окончателно уби интригата. В 58-ата минута Сигурьонсон стреля от пряк свободен удар от около 25 метра и не остави шансове на стража на Линкълн Ред Импс Мануел Солер. До края румънците пазеха сили за мача с Киндия (Търговище) след няколко дни.

Снимки: prosport.ro