Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Късметът не изостави Ференцварош и в Прага

Славия (Прага) победи Ференцварош с 1:0, но това не беше достатъчно и с общ резултат 2:1 за плейофите на Шампионската лига се класира унгарският тим. Единствения гол в чешката столица отбеляза Лукаш Масопуст в 36-ата минута. Домакините пропуснаха още много положения, а Ференцварош завърши мача с човек по-малко след червения картон на Елдар Чивич (84'), но постигна целта си.

В първия мач Фради не надигра съперника, но стигна до комфортен аванс благодарение на автогол и попадение от дузпа. Футболистите на Славия отправиха двойно повече удари, но нито един от тях не се превърна в гол. Беше ясно, че в реванша чехите ще атакуват от самото начало, което се и случи.

Въпреки че "червено-белите" доминираха, първата голова ситуация беше пред тяхната врата. В 21-ата минута Токмак Нгуен надбяга бранителите на Славия и стреля от ъгъла на наказателното поле, но Ондрей Коларж внимаваше и изби в корнер. Гостите се стремяха при всяка възможност да бавят времето и това определено изнерви феновете по трибуните.

Те обаче имаха повеод за радост в 36-ата минута, когато Масопуст откри резултата. В основата на гола беше Абдала Сима. Нападателят проби на скорост и върна топката към точката на дузпата, а Масопуст без забавяне я прати в мрежата - 1:0. В самия край на полувремето Ендре Ботка можеше да изравни с глава, но ударът му се оказа неточен.

През второто полувреме превъзходството на Славия беше още по-отчетливо. В 60-ата минута Александър Ба се свлече в наказателното поле и поиска дузпа, но нарушение нямаше. В 64-ата Николае Станчушутира силно, но Денеш Дибус спаси. Румънецът още веднъж беше близо до гола в 72-ата минута, но стражът на Ференцварош се намеси.

След изгонването на Чивич имаше още десетина минути, в които домакините не позволиха на противника да излезе от наказателното си поле. Стигна се до разбърквания и няколко добри възможности за гол, но чехите така и не успяха да изравнят общия резултат и да се доберат до продължения.