Комичен автогол и дузпа изстреляха Ференцварош към победа срещу Славия Прага (видео)

Ференцварош се наложи с 2:0 над Славия (Прага) като домакин в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Домакините спечелиха не и без доза късмет, тъй като в 44-ата минута украинският защитник на Славия (Прага) Тарас Качараба си отбеляза нелеп автогол. Всъщност вината за него почти изцяло бе на вратаря Ондрей Колар. Качараба върна топката към стража в опит да попречи на противников футболист да играе с нея, но Колар показа кошмарно неумение в играта с крака и допусна кълбото да се оплете в мрежата зад него.

В началото на второто полувреме Качараба извърши нарушение в наказателното поле на чехите и това доведе до дузпа в полза на унгарския тим. В 50-ата минута украинският халф Игор Каратин не сбърка от бялата точка за 2:0, а до края на двубоя домакините задържаха добрия за тях резултат и са доста по-близо от съперника си до плейофа за влизане в групите.

Снимка: Ferencvárosi TC / Twitter