Отборът на Гамаков приключи с Шампионската лига

Отборът на Жалгирис, където играе българинът Милен Гамаков, приключи участието си в Шампионската лига за този сезон. Литовците допуснаха нова загуба с 1:3 в реванша от втория квалификационен кръг срещу Ференцварош, този път на свой терен във Вилнюс. Първият мач между двата тима завърши с успех с 2:0 за Фради, като така унгарският шампион продължава напред с общ резултат от 5:1.

Гамаков този път остана на резервната скамейка и не се появи в игра за своя тим.

Ференцварош пък стигна до успеха с голове на Райън Мае в 43-ата и 72-ата минута, както и на Роберт Мак в 94-ата минута. Почетното попадение за домакините реализира Елдажи Диав в 93-ата минута.

В следващия кръг Ференцварош ще срещне Славия (Прага), докато Жалгирис ще продължи участието си в третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу загубилия от сблъсъка между Лудогорец и Мура.

В друг мач от днес Динамо (Загреб) постигна победа с 1:0 над Омония (Никозия) в Кипър с попадение на Лука Менало в 79-ата минута. Така хърватите продължават напред с общ резултат 3:0 и в следващия кръг ще играят с Легия (Варшава), който днес елиминира Флора (Талин) след успех с 1:0 в Естония и общ резултат 3:1 в своя полза. Омония и Флора отиват в третия квалификационен кръг на Лига Европа, където ще се изправят един срещу друг.

Четвъртият двубой от Шампионската лига, който се игра днес, бе между ХИК Хелзинки и Малмьо. Той не излъчи победител и завърши 2:2, но този резултат бе добър за шведите, които продължават напред с 4:3 общ резултат. В третия кръг те ще срещнат Глазгоу Рейнджърс, докаго ХИК отива в Лига Европа и там ще има за съперник загубилия от сблъсъка между Олимпиакос и Нефтчи (Баку).