Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Ференцварош взе добра преднина срещу Жалгирис и Гамаков

Ференцварош спечели с 2:0 домакинството си на Жалгирис от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Унгарският шампион можеше да спечели и по-убедително, но пропусна някои добри възможности в мача. Като титуляр за гостите започна българинът Милен Гамаков, който получи жълт картон в края на първото полувреме и бе заменен н 59-ата минута от Киш.

Домакините поведоха в 25-ата минута, когато Райън Маее получи в средата на терена, финтира защитник и пусна прекрасен изваждащ пас за Мирто Узуни, който без колебание прати топката във вратата.

В 39-ата минута резултатът бе удвоен Токмак Нгуен пое топката в средата на терена, необезпокояван напредна до наказателното поле и с прецизен удар в долния ляв ъгъл вкара за 2:0.

Така Фради изкова добър турнирен резултат, но трябва да има едно на ум за реванша, особено при положение, че вече правилото за голове на чужд терен не важи.