Силен мач на Велковски в дербито срещу Брюж

Шампионът на Белгия Брюж изпусна победата в градското дерби срещу Серкъл Брюж от третия кръг на местното първенство. Мачът завърши 1:1, като гостите стигнаха до точката с гол в добавеното време. Титутляр за Серкъл Брюж беше Димитър Велковски. Бившият футболист на Славия игра като ляв халф и направи няколко добри пробива, особено преди почивката.

Наставникът на Брюж Филип Клеман съхрани силите на част от титулярите си, но въпреки това отборът му доминираше в двубоя и беше до трите точки. В 35-ата минута ветеранът Рууд Вормер се възползва от подаване на Ноа Ланг и стреля точно в долния ляв ъгъл - 1:0.

Малко преди това новото попълнение на Серкъл Брюж Йеспер Даланд се контузи и вместо него влезе Александре Корин. В края на полувремето Едуард Собол вкара втори гол за домакините, но той беше отменен заради засада.

Появата на Ханс Ванакен и Бас Дост не помогна на Брюж да реши нещата в своя полза. Така се стигна до първата минута на добавеното време, когато Валдо Рубио получи достатъчно пространство в наказателното поле и с прецизен изстрел изравни.

Равенството попречи на Брюж да оглави класирането. "Синьо-черните" имат 5 точки, а с толкова е и днешният им съперник. Единственият отбор с пълен актив до момента е Кортрийк.

Още в следващия кръг за Велковски и компания предстои ново тежко изпитание - домакинство на Андерлехт.