Генк беше номер 1 в плейофите, но титлата е за Брюж

В последен мач от плейофите в белгийското първенство осигурилият си титлата Брюж загуби у дома от Генк с 1:2. Двата отбора завършиха с по 44 точки, а Генк спечели 16 от 18 възможни след края на редовния сезон, но остана на второ място в крайното класиране.

Ханс Ванакен пропусна дузпа за Брюж в 34-ата минута и почивката дойде при нулево равенство. Бастиан Тома в 61-ата минута откри за Генк, Рууд Вормер изравни в 80-ата, но малко преди края Сириел Десерс се разписа от дузпа и донесе успеха на Генк.

В друг мач от плейофите в първата четворка Антверпен се наложи с 1:0 над Андерлехт. Двубоят беше пряк сблъсък за третото място в крайното класиране и участие в Лига Европа.

Андерлехт игра с човек по-малко още от 13-ата минута, когато червен картон получи Матю Миазга. Домакините пък стигнаха до трите точки с попадение на Дидие Лакмел Зе в началото на второто полувреме. Андерлехт щеше да е трети и при равенство, но поражението го осстави на последно място в четворката и отборът на Венсан Компани ще се влючи в Лигата на конференциите.