Брюж и Генк сътвориха голово шоу за Суперкупата на Белгия

Брюж победи с 3:2 Генк в спора за Суперкупата на Белгия и завоюва отличието за 16-и път в историята си. “Синьо-черните” нанесоха големия си удар в началото на второто полувреме, когато вкараха два гола за 5 минути чрез Ноа Ланг и Клинтон Мата.

Мачът беше интересен и преди почивката. След няколко пропуска пред двете врати, Тео Бонгонда даде преднина на Генк в 44-ата минута. Веднага след това Матей Митрович изравни. В 48-ата минута Брюж получи дузпа, реализирана от ланг, а не след дълго се разписа и Мата

Крайния резултат оформи Йере Уронен в добавеното време. Генк е рекордьор по брой спечелени купи и суперкупи на Белгия. Тимът от “Ян Брейдел” има и 17 шампионски титли, включително през последните два сезона.