Без изненади: САЩ и Мексико отново ще спорят за трофея в “Голд къп”

Отборите на САЩ и Мексико се класираха на финал на турнира "Голд къп", който ще се проведе в ранните часове на 2 август.

Американците победиха с 1:0 Катар с гол на Гиаси Зардес в 86-тата минута. Домакините обаче трябва да благодарят за класирането си най-вече на вратаря Мат Търнър, който спаси дузпа изпълнена от Хасан Ал Хайдос в 61-ата минута. В другия полуфинал, Мексико постигна драматичен успех с 2:1 над Канада. Орбелин Пинеда даде аванс на мексиканците в допълнителното време на първата част, след като се разписа от дузпа. Таджън Бюканън изравни резултата в 57-ата минута, а само четири по-късно Мексико получи нов златен шанс да поведе в резултата. Съдията даде нов наказателен удар, но този път Карлос Салседо пропусна. Развръзката настъпи в деветата минута на допълнителното време на мача, когато футболистът на Атлетико Мадрид Ектор Ерера изпрати мексиканците на финал.

Така двата тима ще се изправят един срещу друг на финала на турнира за седми път в досегашните му 16 издания. Преди две години Мексико вдигна трофея след победа с 1:0 над САЩ в решителния двубой.