САЩ и Канада се класираха за полуфиналите на "Голд Къп"

Отборите на САЩ и Канада се класираха за полуфиналите на “Голд Къп”. Американците постигнаха трудна победа с 1:0 над Ямайка в Далас, а северните им съседи бяха по-убедителни и спечелиха с 2:0 срещу Коста Рика.

За Съединените щати това бе четвърта поредна победа на турнира на КОНКАКАФ и трета с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Кристиан Ролдън в 83-ата минута. Това беше най-трудният тест за американците от началото на турнира. На полуфиналите те ще се изправят срещу шампиона на Азия Катар.

Тимът на Канада достига до топ 4 на турнира за първи път от 2007 г. Дейвид Хойлет откри резултата срещу Коста Рика в 18-ата минута. Той се възползва от дълго подаване и прехвърли вратаря Естебан Алварадо. Стефан Еустакио отбеляза второто попадение в 69-ата минута. Канадците ще спорят с Мексико за място на финала, като срещата ще се играе в Хюстън.