Победи за Канада, САЩ и Салвадор на "Голд Къп"

Сам Вайнс вкара първия си гол за националния отбор на САЩ, след като донесе успеха с 1:0 над Хаити на старта на Група В на турнира КОНКАКАФ "Гол Къп". Вайнс се разписа с глава още в 8-ата минута, а селекционерът Грег Берхалтер даде шанс на доста от резервите в мача. Шак Муур проби и центрира към Джаси Зардес, двама хаитянски бранители се опитаха да му попречат, но не изчистиха топката и тя отиде у Вайнс, който преодоля вратаря Брайън Силвестър от 5 метра. За Вайнс това е шести мач с националната фланелка, а за Муур четвърти.

Тимът излезе за първи път с новите си синьо-червени фланелки, а Уокър Цимерман удари горната греда минути преди попадението. Американците треснаха още една греда, но страничната чрез Никълъс Джоакини в 66-ата минута. Отборът на Хаити също имаше проблеми със състава, тъй като няколко от основните им играчи нямаха право да играят заради положителни тестове за COVID.

В другата среща от Група В Канада разгроми с 4:1 остров Мартиника благодарение на попаденията на и Кайл Ларин, Хонатан Осорио, Стефен Юстакиу и Тиодър Корбяну. За състава на Мартиника единственото попадение вкара бившият футболист на Монако, Нюкасъл, Тулуза, Сент Етиен и сега в Кротоне Еманюел Ривиер. Опитният Ривиер откри резултата в 10-ата минута, но след това паднаха четири попадания във вратата на Мартиника. Канадците обърнаха мача до 3 :1 в рамките на 7 минути, след като се разписаха от 19-ата до 26-ата минута. Крайното 4:1 беше оформено минута преди края.

В Група А Салвадор се наложи с 2:0 над Гватемала и дръпна пред Мексико в борбата за 1-ото място. Салвадорците доминираха през по-голямата част от мача, но стигнаха до победата в последните 10 минути. Александър Ролдан откри резултата в 81-ата минута, а в 6-ата минута на добавеното време Хоакин Ривас оформи крайното 2:0.