Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Малинов и компания започнаха с равенство

Льовен и Зюлте Варегем завършиха 1:1 в среща от първия кръг на белгийското първенство. Кристиян Малинов игра цял мач за домакините и получи жълт картон в добавеното време. Неговият отбор изравни с гол на Тома Анри от дузпа в 42-ата минута, а преди това ветеранът Йеле Фосен откри в полза на Зюлте Варегем.

При 0:0 Фосен сътвори и фрапантен пропуск, като от около 3 метра прати топката високо в аут. В 62-ата минута Йоост ван Акен от гостите получи червен картон, но Льовен не можа да се възползва от численото си предимство.

Наказаният Димитър Велковски пропусна двубоя на Серкъл Брюж като гост на Беершот, който беше прекратен в началото на второто полувреме заради проливния дъжд, излял се над стадиона. Гостите водеха с 1:0 след попадение на Оливие Дьоман в 40-ата минута. Оставащите 35 минути ще бъдат доиграни във вторник.

Иван Горанов не беше в групата на Шарлероа при победата с 3:0 над Остенде. Левият бек почти сигурно ще се завърне в Левски през следващата седмица. В друг мач снощи Кортрийк се наложи с 2:0 над новака Серен.