Драматично равенство откри сезона в Белгия

Отборите на Стандард (Лиеж) и Генк завършиха 1:1 в първия мач от новия сезон в белгийската Юпилер лига. Домакините водеха до самия край, но допуснаха изравнително попадение в добавеното време. Негов автор стана Тео Бонгонда.

Преди седмица Генк игра за Суперкупата на Белгия срещу шампиона Брюж и отстъпи с 2:3. Снощи тимът на Йон ван ден Брам доминираше, до почивката, но не успя да поведе. Това сториха футболистите на Стандард в средата на втората част с гол на Константинос Лаифис.

В минутите до края домакините можеха да решат всичко в своя полза, но не се възползваха от свободните пространства в противниковата половина. Така се стигна до последните секунди и гола на Бонгонда след асистенция на Сириел Десерс.