Шиърър разкритикува “жалкия” Имобиле

Легендата на английския футбол Алан Шиърър остро разкритикува нападателя на Италия Чиро Имобиле за поведението му по време на снощния успех на “Скуадра Адзура” с 2:1 над Белгия на четвъртфиналите на Евро 2020. Точно преди попадението на Николо Барела голмайсторът на Лацио се свлече в наказателното поле и продължи да лежи, но веднага след като видя, че съотборникът му се разписа, той се изправи и се затича да го поздрави.

“Имобиле? Дори не искам да се смея на случилото се, защото това е жалко. Можете да видите как гледаше към съдията още преди да падне. Това беше жалко и срамно”, коментира Шиърър в студиото на ВВС.

Той обаче похвали представянето на “адзурите” в срещата. “Това беше превъзходен мач, от началото до края. Италианците трябваше да използват всичките си познания и опит в последните 10-15 минути. Двамата старци в защита (Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини - б.р.) бяха брилянтни. Много се говореше дали Лукаку ще се промъкне между тях и дали ще се справят с бързината му. Те обаче устояха на всичко, което белгийците хвърлиха срещу тях в последните 10-15 минути. Те бяха чудесни. Мисля, че всеки футболист в отбора изигра невероятен двубой. Винаги опитвам удара, който направи Лоренцо Инсиние, в мачове и тренировки. Радвам се, че той влезе. Това беше страхотен гол и повтарям, че всички ние спечелихме тази вечер”, допълни великият нападател.