Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Къде беше Лукаку, попитаха в Белгия

Нападателят на Белгия Ромелу Лукаку, отнесе критики след загубата с 1:2 от Италия на четвъртфинала на Евро 2020.

Лукаку вкара гола за “червените дяволи” от дузпа в самия край на първата част, но така и не успя да се разпише и от игра. Джанлуиджи Донарума направи две страхотни спасявания при негови удари преди почивката, а след нея Леонардо Спинацола предотврати изстрел на нападателя на Интер, който щеше да донесе изравнително попадение за белгийците. От HLN обаче не останаха доволни от представянето на голмайстора.

“Хей, Ром, къде беше? Лукаку не беше безмилостният убиец, от който Италия се страхуваше толкова много. Той беше прекалено засенчен по време на мача, но и напълно невидим след него. Той беше твърде обезверен. Неговият отговор на незадоволителното му европейско първенство така и не дойде”, написаха от водещото белгийско издание.