Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

“Червения динамит” постигна нещо историческо

Дания се класира за четвъртфиналите на Евро 2020 с разгромен успех срещу Уелс - 4:0. Отборът на Каспер Хюлманд не остави никакви шансове на “драконите”, а попаденията бяха дело на Каспер Долберг (2), Йоаким Меле и Мартин Брайтуайт

Оказа се, че “Червения динамит” е първият тим, който вкара поне 4 гола в два поредни мач на еврофинали. Преди да се разправят с Уелс, датчаните разбиха с 4:1 Русия в последния си двубой от груповата фаза. Благодарение на тази победа скандинавците поставиха и друг рекорд - те са първият отбор, който прескача групите след загуби в първите си два мача.

Играчът на мача Долберг: Подкрепата на феновете много ни помогна

Срещу Русия и Уелс датчаните вкараха 8 гола с 32 удара, а в предишните си два мача - срещу Финландия и Белгия, се разписаха само веднъж с 43 удара.

На четвъртфиналите Дания ще се изправи срещу победителя от двойката Нидерландия - Чехия.