Бейл се оплака, че Уелс е бил ощетен във важен момент

Капитанът на Уелс Гарет Бейл счита, че тимът му е бил ощетен в ключов момент от изминалия сблъсък с Дания (0:4) на осминафиналите на Евро 2020. Става дума за положението за втория гол в 48-ата минута, когато секунди по-рано Бейл падна на земята след сблъсък със Симон Кяер. Нападателят настояваше да получи нарушениел, но такова не беше установено и след намесата на ВАР, заради което попадение - в случая на Каспер Долберг - беше зачетено.

“Имаше чист фал срещу мен в тази ситуация. Реферите трябваше да вземат друго решение”, изрази недоволството си Бейл.

58 Уелс - Дания 0:4

Все пак играчът на Реал Мадрид отчете, че датчаните са превъзхождали отбора му. “Надявахме се на друга развръзка, но стояхме добре само в първите 20-25 минути. Нещата се объркаха, когато допуснахме първия гол. Излязохме за втората част с друга нагласа, но бързото второ попадение ни пречупи”, каза още Бейл.