Героят за Нидерландия стана Играч на мача

Очаквано защитникът Дензъл Дъмфрис беше избран за Играч на мача при успеха с 3:2 над Украйна в Амстердам в двубой от група С. Дъмфрис отбеляза победното попадение пет минути преди края, след като преди това само за четири минути украинците бяха успяли да заличат пасив от два чисти гола.

Нидерландия ликува след най-зрелищния мач от началото на Евро 2020

Любопитното е, че това беше първи гол с оранжевата фланелка за Дъмфрис, който се оказа и победен. Играчът на ПСВ Айндховен скочи най-високо след центриране на Нейтън Аке и с глава донесе успех на "лалетата" в първия им мач на Евро 2020.