Испанец с втора победа за сезона в Moto3, след лудо състезание в Каталуния

Серхио Гарсия (GasGas Aspar) записа своята втора победа за сезон 2021 в Moto3 след като триумфира в лудата надпревара за Гран При на Каталуния в най-малкия клас.

Три седмици след като триумфира в мократа Гран При на Франция, 18-годишният испанец триумфира и в своята домашната надпревара на „Каталуния“ край Барселона. В едно състезание, в което позициите се разменяха буквално във всяка обиколка, Гарсия бе най-съобразителен и успя да си извоюва победата с аванс от само 0.015 секунди пред Йереми Алкоба (Gresini Honda).

Трети финалната линия пресече Джауме Масия (Red Bull KTM Ajo), който обаче загуби подиума заради излизане извън очертанията на пистата в последния тур. Така със своето първо качване на подиума се поздрави турчинът Дениз Ончу (Tech 3 KTM), четвърти остана Масия, а пети се класиране Дарин Биндър (Petronas SRT).

Последната обиколка бе белязано от голямо падане на осмия завой, в което пострадаха Аюму Сасаки (Tech 3 KTM) и двамата пилоти на Leopard Денис Фоджа и Шави Артигас. И тримата пилоти се разминаха без наранявания, но от съображения за сигурност състезателния директор прекрати състезанието с червени флагове. Въпреки тях, крайното класиране бе базирано на резултатите от края на финалния тур, което позволи на Гарсия да запише победата.

Лидерът в световния шампионат Педро Акоста (Red Bull KTM Ajo) започна днешното състезание едва 25-ти, но покрай хаоса успя да си проправи път до челото. Младият испанец дори на моменти водеше, но на финала завърши седми. Въпреки седмото си място, испанецът остава начело в генералното класиране с актив от 120 точки и аванс от 39 спрямо днешния победител Гарсия. Трети със 75 е съотборникът на Акоста – Масия.

Сезон 2021 в Moto3 продължава след две седмици с надпреварата за Гран При на Германия на „Заксенринг“.

Снимки: Gettyimages