Домакинска победа в Гран При на Италия в Moto3

Денис Фоджа записа своята първа победа за сезон 2021 в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като триумфира в домашната си Гран При на Италия.

Пилотът на Leopard Racing прекара най-много време като водач на колоната, въпреки че отваряше въздушната струя за своите съперници на дългата старт/финална права на „Муджело“. Неговата доминация бе поставена под съмнение пет обиколки преди финала когато той допусна грешка в спирането за първия завой и се смъкна до дъното на топ 15.

Италианецът обаче се възползва по перфектен начин от високата максимална скорост на своят мотор Honda и така се върна в челото на началото на финалния тур. Второто място зад Фоджа се реши в битка между петима пилоти, която продължи в цялата последна обиколка. В нея успехът бе за испанецът Джауме Масия (Red Bull KTM Ajo), а тройката затвори Габриел Родриго (Gresini).

Водачът в генералното класиране и победител в три от първите пет старта за сезона Педро Акоста (Red Bull KTM Ajo) финишира днешната надпревара на седмата позиция, но загуби едно място след финала заради напускане на очертанията на пистата във финалния тур. Въпреки това осмо място, испанецът продължава да води в битката за титла с актив от 111 точки и преднина от 52 спрямо своя съотборник Масия. Трети с изоставане от 54 е четвъртият от днес Аюми Сасаки (Tech 3 KTM).

Сезон 2021 в клас Moto3 продължава следващата седмица с надпреварата за Гран При на Каталуния на едноименната писта край Барселона.

Снимки: Gettyimages