Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Правец с драматичен обрат в ББЛ А Група

Драматична победа за Правец сложи край на редовния сезон в регион Запад на ББЛ А Група. В послдедния мач преди плейофите тимът надви Политехника със 79:76 на свой терен след много обрати и интрига до последните секунди. Правец си беше гарантирал седмата позиция още преди този мач, а на четвъртфиналите ще срещне Хебър. Днешният му съперник пък остана 13-и в класирането.

След равностойно начало домакините поведоха с 20:12, но след 10 минути игра резултатът отново беше равен - 22:22. Столичният тим на свой ред дръпна с 8 точки през втория период, а на почивката беше напред с 41:36. Разликата в полза на Политехника достигна до 13 точки след паузата, но само за минути Правец отново изравни. Последва размяна на кошове, а преди заключителната четвърт гостите водехс 60:58. Драмата продължи до самия край, като при оставащи 23 секунди Омар Ел-Аюби отново даде аванс на Политехника за 76:75. Домакините взеха прекъсване и 3.6 секунди преди края влезлият като смяна Николай Иванов донесе успеха на Правец с индивидуалнен пробив, а два точни негови наказателни удара оформиха и финалния резултат.

Данаил Христов реализира 25 точки за Правец, с дабъл-дабъл - 16 точки и 20 борби се разписа Павлин Ганчев, а по 15 добавиха Николай Иванов и Стефан Гунински.

За Политехника Даниел Христов беше най-резултатн с 21 точки, Найден Найденов вкара 16, а с 11 завърши Омар Ел-Аюби.