Локомотив ГО поведе в полуфиналната серия срещу Чавдар Троян

Локомотив ГО поведе в полуфиналната серия срещу Чавдар Троян , налагайки се с 92:66 (25:8, 15:25, 28:20, 24:13) като гост в първия мач от плейофната фаза в регион Център от ББЛ А Група.

Срещата започна изключително силно за гостите, които след 10 минути игра натрупаха солидна преднина от 17 точки в сметката си (25:8). След това нещата се обърнаха и домакините стопиха разликата до 7 точки (40:33) преди почивката. След паузата баскетболистите на Локо не дадоха шанс на съперника си и просто увеличажаха разликата си.

За Локо ГО Пеньо Нацкин се разписа с трипъл-дабъл - 16 точки, 15 борби и 13 асистенции, Радостин Папазов наниза 34 точки, а Тони Прокопиев завърши с 19 точки. Камен Пенчев се разписа с 18 точки за Чавдар Троян с 18 точки, Габриел Йонков 15 точки, а Кристиян Славков 14 точки.