Страхотен Николай Николов изстреля Шоутайм към победа №1 в полуфиналите

Шоутайм поведе с 1-0 победи в полуфиналите, след като се наложи със 76:70 (23:21, 18:8, 15:13, 20:28) над Черно море Тича-2 в мач от регион Изток на ББЛ А Група.

Отборът воден от Татиос Памукчиян успя да вземе аванс от 2 точки след първата част (23:21), но разби съперника си с 18:8 във втората четвърт и се оттегли на почивката с комфортна преднина от 12 точки (41:29). Паузата не наруши ритъма на Шоутайм преди решаващите 10 минути, но в последната част те позволиха отпускане , което в крайна сметка не им костваше успеха в срещата.

Николай Николов беше най-резултатн за Шоутайм с 22 точки, Красимир Димитров се разписа с 18, а Анди Франсис вкара 13 точки.

За Черно море Любомир Керемедчиев изригна с 31 точки, а с дабъл-дабъл приключи Мартин Йорданов.