Бавни и Яростни отнесе Чардафон в ББЛ А Група

Бавни и Яростни победи с 96:70 (26:22, 24:16, 20:12, 26:20) Чардафон в първия мач от полуфиналите от регион Център в ББЛ А Група. Вторият мач от серията между двата отбора е на 23 май (неделя) във Велико Търново.

Мачът в Плевен беше равностоен през първата част, но във вторите 10 минути домакините се развихриха и натрупаха преднина от 12 точки (50:38) преди паузата. След почивката доминацията на баскетболистите от Бавни и Яростни продължи, като до края не допуснаха изненада в резултата.

За Бавни и Яростни най-резултатен беше Максим Генов с 27 точки, Цветан Тодоров завърши с дабъл-дабъл - 25 точки и 12 борби, а Венцислав Георгиев добави 17 точки и 11 борби.

Антонио Станков наниза 18 точки за Чардафон, 17 реализира Димитър Тодоров, а с 11 приключи Боримир Алексиев.