Георги Герганов избухна с 45 точки, Ямбол разби Академик Пд

Ямбол-2 се наложи със 101:68 (18:16, 31:18, 25:23, 27:11) над Академик Пловдив-2 като домакин в първия мач от полуфиналната серия между двата отбора в регион Юг в ББЛ А Група. Вторият мач е на 22 май (събота). Играе се до две победи от три мача.

Дерби имаше в първите 10 минути, след които домакините имаха предимство само от 2 точки. Убийствена втора част обаче им осигури комфортен аванс от 15 точки (49:34) преди да се оттеглят в съблекалнята. След паузата баскетболистите на Ямбол продължиха да трупат преднина и не позволиха на съперника да се доближи в резултата.

Георги Герганов беше над всички за Ямбол с 45 точки, Златомир Дончев завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 12 борби, а Ярослав Никонов добави 13 точки.

За Академик Кръстомир Михов приключи с дабъл-дабъл - 19 точки и 18 борби, Даниел Георгиев записа 17 точки и 12 борби, а с 10 точки се отчете Марио Боянов.