Чорбаджийски и Алекс Колев се спасиха

Днес се изиграха мачовете от последния 30-и кръг в полската Екстракласа. Най-интересна беше битката на дъното, където Стал (Миелец) на Божидар Чорбаджийски и Алекс Колев успя да се спаси от изпадане. Тимът на двамата българи стигна до равенство при гостуването си на Шльонск (Вроцлав) - 1:1, а в същото време Подбескидзе загуби с 0:1 от шампиона Легия (Врашава) и завърши на 16-ото място.

Чорбаджийски и Колев бяха титуляри във Вроцлав. Бившият защитник на ЦСКА-София получи жълт картон и остана на терена до 85-ата минута, когато вместо него се появи Андрея Прокич. Колев пък отстъпи мястото си на Матеуш Жиро в добавеното време. Гола за Шльонск вкара Кшищоф Мачински в 7-ата минута, а за Стал точен беше Мачей Янковски в последните секунди. Дори и без този гол отборът от Миелец щеше да оцелее заради загубата на Подбескидзе от Легия.

В друг мач днес Пяст Гливице отстъпи с 2:3 у дома на Висла (Краков). Преотстъпеният от Лудогорец Якуб Швиерчок вкара гол и пропусна дузпа за домакините. нападателят на Пяст е втори в листата на стрелците с 15 гола след Томаш Пекхарт от Легия с 22.

За Лигата на конференциите се класираха Ракув, Погон (Шчечин) и Варта (Познан). Ракув спечели с 3:1 при визитата си на Погон и зае второто място с 59 точки. Погон остана с 52, колкото има и Шльонск след равенството срещу Стал.