Драматична победа запази надеждите на Чорбаджийски и Алекс Колев (видео)

Стал (Миелец) не се предава. Отборът на Божидар Чорбаджийски и Алекс Колев съхрани шансовете си да оцелее в полската Екстракласа с невроятен обрат при гостуването на Лех (Познан). Стал губеше с 0:1 до последните секунди на редовното време, когато Васил Краве си отбеляза автогол, а в 7-ата добавена минута Джонатан Де Амо донесе скъпоценния успех на гостите с 2:1.

Божидар Чорбаджийски беше титуляр и остана на терена през целия мач, а Алекс Колев се появи като резерва в 67-ата минута на мястото на Матеуш Мак.

Чорбаджийски и Алекс Колев продължават битката за оцеляване (видео)

Стал вече има 27 точки - с три повече от последния Подбескидзе. Непосредствено пред тима на двамата българи са Висла (Краков) с 30 точки, Висла (Плоцк) с 29 и Краковия с 28.

Шампионът Легия (Варшава) изненадващо не можа да победи у дома Висла (Краков) и двубоят завърши 0:0. С основна заслуга за това беше вратарят на гостите Матеуш Лис. Висла е в серия от 6 мача без победа и до последно ще се бори да не изпадне.