Чорбаджийски и Алекс Колев продължават битката за оцеляване (видео)

Стал (Миелец) запази шансовете си да оцелее в полската Екстракласа след минимална, но много ценна победа с 1:0 над втория в класирането Погон (Шчечин). Божидар Чорбаджийски беше титуляр за домакините и игра цял мач, а Алекс Колев влезе като резерва в 65-ата минута.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Марчин Флис в 22-ата минута. Стал изпълни тъч отдясно, Джонатан Де Амо продължи топката с глава към Флис и той я прати в мрежата. По този начин Стал събра 24 точки, колкото има и другият тим на дъното - Подбескидзе.

Легия (Варшава) се доближи само на една победата от титлата, след като спечели с 1:0 визитата си на Лехия (Гданск). Точен от дузпа беше Томаш Пекхарт в 71-ата минута. Чешкият нападател има 22 гола през сезона и е убедителен лидер в листата на стрелците.

Висла (Плоцк), Висла (Краков) и Краковия са другите отбори, застрашени от изпадане. На Стал остават още 4 мача- срещу Лех (Познан), Ракув, Легия и Шльонск (Вроцлав).