100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Резултатът в Монако зарадва Лил и ПСЖ

Три кръга преди края на сезона във френската Лига 1 още един от отборите, замесени в битката за титлата, отпадна от нея. Монако загуби драматично с 2:3 от Лион и изостана сериозно от лидерите Лил и Пари Сен Жермен. "Монегаските" на два пъти изравняваха, но късен гол на Раян Черки ги остави с празни ръце и на 5 точки зад Лил.

Лион вкара две от попаденията си с 10 човека, след като Максанс Какере беше изгонен в 70-ата минута. Отборът на Руди Гарсия показа характер и стигна до победата, но е на 6 точки от върха и може да съжалява за поражението у дома от Лил в предишния кръг.

Монако поведе в 25-ата минута с гол на Кевин Фоланд - негов 16-и през сезона. Германският нападател получи извеждащ пас от Висам Бен Йедер, надбяга Джейсън Денайър и технично преодоля Антони Лопеш за 1:0. Гостите не успяха да изравнят до почивката, но го направиха в 57-ата минута. Тогава Мемфис Депай слаломира между няколко защитници на Монако, а след удара му топката рикошира в крака на Гийермо Марипан и влетя във вратата за 1:1.

В 70-ата минута Какере получи втори жълт картон и Лион остана в намален състав. Въпреки това, не след дълго "хлапетата" направиха пълен обрат. Депай центрира от фаул, а Марсело скочи най-високо в наказателното поле и се разписа с глава.

Драмата тепърва предстоеше. Монако изравни от дузпа, точно изпълнена от Бен Йедер в 86-ата минута, но Лион измъкна трите точки с попадение на Черки минута преди края.

В добавеното време нервите взеха връх и Матия Де Шилио от Лион получи червен картон, както и влезлите като резерви за Монако Вилем Гьобелс и Пиетро Пелегри.