Монако продължава да диша във врата на ПСЖ

Монако постигна важна победа с минималното 1:0 в гостуването си на Анже в среща от 34-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение бе дело на Бен Йедер в 70-ата минута.

Играчите на Нико Ковач държаха инициативата в срещата почти през цялото време. Те можеха да поведат още в 14-ата минута, но Стеван Йоветич не успя да преодолее вратаря Пол Бернардони. В края на първата част отново Бернардони се намеси много качествено срещу Александър Головин, а малко преди това Кевин Воланд нацели гредата. Отново гредата спаси от попадение домакините и през втората част, когато Гиермо Марипан не успя да отбележи след фал.

Опитният Бен Йедер обаче откри резултата в 79-ата, когато получи добра топка в наказателното поле и преодоля Бернардони за 1:0, което бе и единственото попадение в срещата. С тази победа Монако продължава да се задържа в борбата за титлата и след 34 мача има 71 точки, на 1 след ПСЖ.