Фантастичен обрат остави Лил на върха, Лион пропусна шанса си (видео)

Лил си върна първото място в Лига 1 след невероятна победа като гост на Лион с 3:2. "Песовете" губеха с 0:2 до края на първото полувреме, когато Бурак Йълмаз намали. Джонатан Дейвид изравни в 60-ата минута, а отново Бурак Йълмаз в 85-ата донесе така важния успех на Лил, който в края на сезона може да се окаже с цената на шампионска титла.

Тимът от Северна Франция има 73 точки, втори е Пари Сен Жермен със 72, а на трето място е Монако със 71. Лион остана 4-и с 67 точки и на практика отпадна от надпреварата за първото място. Това е втори тежък удар за "хлапетата" в разстояние на няколко дни, след като загубиха у дома от Монако на 1/4-финалите за Купата на Франция.

Срещата започна перфектно за Лион и отборът на Руди Гарсия поведе в 20-ата минута след точен удар на Ислам Слимани В 35-ата автогол Жозе Фонте удвои преднината на домакините. Малко преди това попадение на Джонатан Дейвид от Лил бе отменено с ВАР поради засада.

Все пак, в допълнителното време на първата част Бурак Йълмаз намали. Младият канадец Дейвид изравни в 60-ата минута след асистенция на опитния турски национал, с който си партнираха в предни позиции. Пет минути преди края на срещата Йълмаз донесе пълен обрат за Лил с красив прехвърлящ удар.

Успехът на гостите беше напълно заслужен и показа, че те с право претендират за титлата. До края на сезона "песовете" ще посрещнат Ница и Сент Етиен и ще гостуват на Ланс и Анже

За Лион остава да се бори за третото място, даващо право на участие в квалификациите за Шампионската лига. Още следващата седмица "хлапетата" ще гостуват на Монако.