Монако подхлъзна десетима от Лион и достигна до 1/2-финала за Купата на Франция (видео)

Монако е последният отбор, който намери място на 1/2-финала за Купата на Франция. В най-очаквания мач от тази фаза монегаските успяха да преборят Лион и то като гости на "Групама Стейдиъм" с 2:0. Те бяха подпомогнати и от факта, че "Хлапетата" играха с човек по-малко от 51-ата минута, когато Симали Диоманд бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Две минути се оказаха ключови в двубоя. В 50-ата Лион успя да отбележи гол, чрез Максуел Корне на контраатака. Оказа се обаче, че има засада и попадението не бе зачетено.

Само минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата. Там Диоманд изрита в главата съперников играч и получи втори жълт и червен картон, а освен това бе отсъдена и дузпа за Монако. Висам Бен Йедер реализира от бялата точка за 0:1.

В 61-ата минута гостите удвоиха преднината си. Бен Йедер комбинира с Кевин Фоланд в наказателното поле, а той с прекрасен шут под гредата вкара за 0:2.

Така Мокано си свърши работата и направи още една крачка напред в турнира, като вече е на 1/2-финал. Там са още Пари Сен Жермен, Монпелие и Румий Вайер.