Чорбаджийски и Колев победиха пряк конкурент в битката за оцеляване

Отборът на Стал (Миелец) с българите Божидар Чорбаджийски и Алекс Колев в състава си записа изключително важна победа в битката за оцеляването си в елита на Полша. Те се наложиха с 2:1 над прекия си конкурент Подбескидзие и така го изпревариха в класирането. Нашите сънародници бяха титуляри и записаха пълни 90 минути на терена.

Срещата не започна добре за Стал и гостите поведоха в 32-ата минута с гол на Камил Билински.

През втората част обаче домакините се активизираха и първо Кристиан Гетингер изравни резултата в 53-ата минута, а след това Марчин Фиис вкара за 2:1 в 71-ата минуа и това се оказа и победното попадение за неговия тим.

В края Стал завърши мача с човек по-малко, след като Дадок получи втори жълт и червен картон.

С тази победа Стал събра актив от 19 точки и излезе на предпоследното 15-о място в таблицата. Подбескидцзие пък вече е на дъното на 16-ата позиция с 18 точки.