Болезнен обрат остави Алекс Колев и Чорбаджийски в зоната на здрача (видео)

Стал (Миелец) пропусна отлична възможност да се измъкне от дъното на класирането в полското първенство. Отборът на Алекс Колев и Божидар Чорбаджийски загуби с 1:3 гостуването си на Висла (Краков), въпреки че четвърт час преди края водеше в резултата. Колев и Чорбаджийски бяха титуляри, като юношата на Левски отстъпи мястото си на Лукаш Заявински в 73-ата минута, а бившият защитник на ЦСКА остана на терена до края на двубоя.

През първото полувреме Чорбаджийски имаше шанс да открие резултата, но останал очи в очи с вратаря на домакините Матеуш Лис не успя да го преодолее. След час игра гостите организираха продължителна атака, завършила с центриране от десния фланг към Колев. Малко не стигна на българина да засече топката, но това направи Гжегож Томашевич и Стал поведе.

Вислав изравни чрез Фелисио Браун-Форбс в 75-ата минута. В 84-ата домакините получиха дузпа за игра с ръка на футболист на Стал в наказателното поле и Михал фидрих не сбърка. Точка на спора сложи Стефан Савич в добавеното време. Съименникът на защитника на Атлетико Мадрид вкара след грешка на вратаря Рафал Страчек.

Стал е на предпоследното 15-о място с 19 точки, а на дъното е Подбескидзе с 18. Убедителен водач е Легия (Варшава), следван от Погон (Шчечин) и Ракув.