Чорбаджийски направи дузпа при загуба на Стал

Бившият защитник на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски беше титуляр за Стал (Миелец), който загуби с 0:2 гостуването си на Погон (Шчечин) от 12-ия кръг на полската Екстракласа. Българският футболист направи дузпата за втория гол в полза на Погон.

Стал имаше възможност да се измъкне от дъното в класирането, но наивни грешки провалиха тима. В 42-ата минута вратарят Михал Глива изби топката в краката на Лука Захович и словенецът откри резултата. В началото на втората част Чорбаджийски се опита да заеме по-добра позиция от Захович в наказателното поле, но го удари в лицето и това му донесе жълт картон, а домакините получиха дузпа, която Камил Дригас реализира.
Стал не създаде нито едно чисто голово положения за целия мач и закономерно загуби. Поражението е седмо за отбора от 12 изиграни двубоя. Тимът на Чорбаджийски има 9 точки, колкото и последният Подбескидзе.

Начело в Полша е Легия (Варшава) с 26 точки, пред Ракув с 24. Трето и четвърто място заемат Шльонск (Вроцлав) и Гурник (Забже) с по 20 точки.