Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Стал шокира Легия с три дузпи, Чорбаджийски игра цял мач

Отборът на Стал (Миелец) постигна впечатлаваща победа с 3:2 като гост на лидера в полската Екстракласа Легия (Варшава). Интересното е, че успехът на гостите дойде след три дузпи, отсъдени в тяхна полза. Българският защитник Божидар Чорбаджийски също бе част от тази победа, като записа цял мач за своя тим.

Стал взе ранна преднина още в 5-ата минута след като си спечели дузпа и Мачей Домански реализира наказателния удар за 0:1.

Легия обаче направи бърз обрат с голове на Бартош Слиш в 17-ата и Томаш Пекхарт в 24-ата минута.

Гостите отново обърнаха нещата в своя полза. Те получиха втора дузпа в 43-ата минута, а отново Домански направи резултата 2:2 от бялата точка. В 60-ата минута пък Грегож Томасиевич докара нещата до 2:3, реализирайки трета дузпа за своя тим.

Така Стал записа впечатляващ успех и направи малка крачка към отдалечаване от дъното, като се изкачи до 14-ата позиция с 13 точки. Легия засега остава начело с 29 точки, като е с 2 повече, но и мач повече от втория Ракув.