Николай Костов разкрива стратегията на Левски за успех в дербито

Стал изпусна ценни точки, Чорбаджийски с жълт картон (видео)

Бившият защитник на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски беше титуляр за Стал (Миелец) при домакинското равенство срещу Лех (Познан) в 13-ия кръг на полската Екстракласа. Двубоят завърши 1:1, като гостите стигнаха до точката малко преди края на редовното време.

Стал започна силно и откри резултата в 28-ата минута, когато се разписа Андрея Прокич. В средата на второто полувреме гол на Микаел Ишак от Лех беше отменен заради игра с ръка. Малко по-късно Чорбаджийски получи жълт картон.
Домакините се прибраха, за да бранят минималната си преднина, но не успяха. В 88-ата минута Педро Тиба се възползва от асистенция на Хуберт Собол и вкара изравнителното попадение за Лех.

В класирането Стал е на предпоследното 15-о място с 10 точки, а Лех е 7-и със 17 точки. Водач е Легия (Варшава) с 29 точки, пред Ракув с 27.