Спарта би с късна дузпа, Минчев не игра

Спарта (Прага) продължава с възхода си под ръководството на Павел Върба. Най-популярният чешки тим се класира за четвъртфиналите в турнира за националната купа след измъчена победа над Острава с 1:0. Спарта стигна до успеха в 89-ата минута с гол от дузпа на Давид Ханцко. За нарушението Филип Калоч от гостите получи втори жълт картон и беше изгонен.

Мартин Минчев не игра за Спарта заради контузия. В състава на Върба имаше само двама чужденци - голмайсторът Ханцко, който е словак, и сърбинът Сърджан Плавшич.

Място на четвъртфиналите преди това си осигуриха Теплице, Слован (Либерец), Сигма (Оломоуц), Славия (Прага) и Виктория (Пилзен). Предстои да се определят победителите в двойките Влашим - Яблонец и Млада Болеслав - Словачко.