Спарта изтръгна трудна победа без Минчев (видео)

Спарта (Прага) се върна на второто място в класирането на чешкото първенство, след като победи с 2:1 Словачко. За гостите от столицата не игра Мартин Минчев. Бившият футболист на Черно море беше титуляр срещу Милан в Лига Европа, но днес остана на пейката.

Вацлав Юречка даде преднина на Словачко в 14-ата минута с глава. Той се разписа отблизо след асистенция на ветерана Михал Кадлец, който е бивш футболист на Спарта. Гостите отговориха само две минути по-късно с изравнително попадение на Лукаш Юлиш.
В 55-ата минута гол на Давид Карлсон от Спарта беше отменен заради нарушение в атака. Пражани обаче взеха своето с точен изстрел на Давид Павелка в 84-ата минута.

Спарта събра 24 точки, но изостава с пет от лидера Славия (Прага). На трето място е Яблонец с 22, а четвърти е Сигма Оломоуц с 20.