Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Спарта би последния, Минчев не влезе (видео)

Мартин Минчев остана на пейката при победата на Спарта (Прага) с 3:0 над Опава в двубой от 13-ия кръг на чешкото първенство. Преди няколко дни българският нападател беше титуляр срещу Острава (0:0), но днес не се появи в игра.

Срещу последния в класирането Спарта стигна сравнително лесно до трите точки. Резултата откри Лукаш Юлиш в 3-ата минута, в средата на второто полувреме Томаш Чванчара от домакините си вкара автогол, а в последните секунди се разписа и Сърджан Плавшич.
По-рано днес Словачко спечели с 2:1 визитата си на Острава, а със същия резултат Чешке Будейовице се наложи над Прибрам.

В класирането убедителен водач е шампионът Славия (Прага). "Червено-белите" имат 38 точки, Яблонец и Спарта делят второто място с по 32, а на 4-о място е Словачко с 27 точки.