Мартин Минчев игра при успех на Спарта

Българският нападател Мартин Минчев игра при домакинската победа на Спарта Прага с 1:0 над Млада Болеслав в двубой от 16-ия кръг на чешкото първенство.

Юношата на Черно море влезе в игра в 79-ата минута и се включи със силни изяви в двубоя.

Единственото попадение в мач бе дело на Давид Моберг Карлсон, който се разписа в 58-ата минута, носейки трите точки на чешкия гранд.

В 78-ата минута Онджей Челустка вкара втори гол за Спарта, но попадението не бе зачетено заради засада.

Десет минути по-късно Минчев се измъкна от защитата на гостите, но също бе зад гърба на защитата и не успя да продължи нападението си.

Спарта Прага е трети в класирането с 35 точки, колкото има и вторият Яблонец. Лидер в първенството е Славия Прага с 41 точки и мач по-малко.