Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

"Хлапетата" на Ботев (Враца) повалиха Партизан

Дубълът на врачанския Ботев (средна възраст 18,5 г.) победи с 2:0 в Червен бряг местния Партизан в мач от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужена победа за гостите с оглед себераздаването им през всичките 90 минути. До почивката съперниците на няколко пъти се разминаха с гола. За домакините два пропуска направи Станислав Антонов, който вместо на титулярния си вратарски пост, днес водеше атаката на тима си. Христо Димов също се размина веднъж с попадение. Виктор Василев и негов съотборник пък пропиляха по един шанс за врачани. Именно Василев обаче откри резултата в 48-ата минута след асистенция на Асен Русинов. Последва пропуск с глава на Петьо Славчев от Партизан, а след това и играещият треньор Любомир Иванов стреля от фаул на сантиметри от вратата. В 69-ата минута Василев върна жеста на Русинов и той се възползва – 0:2.