Черноломец с класика над Устрем (Дончево)

Автогол донесе радост на Светкавица срещу Шумен 2007

Футболистите на Черноломец (Попово) победиха у дома с 3:0 Устрем (Дончево). Двубоят бе част от 18-ия кръг на Североизточната Трета лига и премина под пълната диктовка на домакините. Двата тима вложиха доста усилия за отбелязването на гол, но до края на първата част такъв не беше реализиран.

През втората част нападателите на Черноломец се вдигнаха и резултатите не закъсняха. В 58-ата минута от пряк свободен удар Беадир Беадиров порази вратата на Иван Иванов. Десетина минути по-късно отново Беадиров се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и удвои преднината на своя тим. В 84-ата минута Тихомир Кънев със самостоятелна акция оформи крайното 3:0.

Загубата в Попово е трета поредна от началото на пролетния дял на шампионата за Устрем. Това свали тима на 9-ото място в класирането със спечелените през есента 25 точки. В следващия кръг на 13-и март (събота) от 15:00 часа Черноломец гостува на Шумен 2007, а ден по-късно на 14-и март (неделя) отново от 15:00 часа Устрем приема у дома Тополи 2010.