Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Марица на три точки от върха след успех в Куклен

Марица (Пловдив) постигна нова победа въпреки сериозните кадрови проблеми в тима. Възпитаниците на треньора Николай Димитров се наложиха над Атлетик (Куклен) с 2:0. Двубоят бе от 20-ия кръг от шампионата в Трета лига - Югоизток и се игра във ветровития съботен следобед на стадиона в Куклен.
Наставникът на пловдивския тим не можеше да разчита и в тази среща на контузените Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Тодор Тимонов и Станимир Димитров. Липсваха и капитанът Христо Янчев, който също е с травма и Мартин Анастасов, който отсъстваше по лични причини.

През първата част инетресните ситуации пред двете врати бяха малко, а темпото се повиши в последните 15 минути. Второто полувреме беше по-интересно, като двата отбора изнесоха здрава битка за всяка топка. В 71-ата минута Георги Георгиев откри резултата, след като непокрит засече с глава чудесно центриране на Даниел Спасов. След гола домакините повишиха темпото, но маричани действаха без риск и чакаха своя момент да затворят мача с втори гол. Домакините имаха едно по-сериозно положение, при което, след удар, топката премина през куп играчи и излезе в аут покрай вратата на Илия Николов.

Те завършиха мача с човек по-малко, след като техен играч бе отстранен в 83-ата минута след нарушение срещу Теодор Фърков. Секунди след началото на продължението, назначено от рефера Мустафа Шефкет, резултатът бе удвоен. Олджай Алиев завърши точно прекрасна атака на "жълто-сините". Георги Георгиев получи хубав пас и с пета изведе Алиев сам срещу вратаря на Атлетик. Голмайсторът на Марица през този сезон завърши по земя, в десния ъгъл, покрай вратаря. Така бе оформено крайното 2:0, а Илия Николов записа поредна "суха" мрежа на вратата на маричани.

Победата доближи Марица на 3 точки от върха. В дербито на кръга лидерът Черноморец завърши 0:0 при домакинството си на Загорец (Нова Загора). В следващия кръг "жълто-сините" са домакини на Гигант (Съединение). Срещата е следващата събота - 13 март, от 15 часа, на стадион "Марица".

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков ©, Апостол Попов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов (Петър Шопов), Николай Парнаров, Олджай Алиев, Александър Праматаров, Сами Мехмедов (Теодор Фърков), Димитър Юруков (Георги Георгиев), Милен Танчев.
РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Борислав Дончев, Георги Иванов, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

АТЛЕТИК: Кирил Акалски, Васил Иванов, Юлиян Романов, Никола Николов, Борис Бисеров, Емил Аргиров, Йълмаз Сюлейман, Аурел Мусай, Димитър Джонджуров, Октай Юсеин, Мирослав Манев. РЕЗЕРВИ: Александър Велков, Добрин Орловски, Халибрям Кърмаджъ, Георги Стефанов, Ангел Милянчев, Стоян Жулев, Олгин Чобан

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Мустафа Шефкет, АС: Недялко Драганов и Исмет Юсеин, 4-ти съдия: Валентин Чаушев, Делегат: Николай Генков - всички от Кърджали